Blockchain teknolojisi neden önemlidir?

Diyelim ki, birçok tarafın gayrimenkul işlemi yapmasına izin verebilecek yeni bir teknoloji geliştirildi. Taraflar, programın, özel koşulların ve fonlamanın ayrıntılarını karşılar ve tamamlar. Bu taraflar birbirlerine güvenebileceklerini nasıl bilecekler? Üçüncü taraflarla – bankalar, yasal ekipler, hükümet kaydı vb.) Bu, maliyetleri azaltmak için teknolojiyi kullanma açısından onları bir kareye geri getiriyor.

Bir sonraki adımda, üçüncü taraflar artık emlak sözleşmesine katılmaya ve işlemi gerçek zamanlı olarak oluştururken katkı yapmaya davet ediliyor. Bu, aracının rolünü büyük ölçüde azaltır. Anlaşma şeffafsa, aracı bazı durumlarda elenebilir. Avukatlar yanlış anlamaları ve davaları önlemek için oradalar. Koşullar önceden açıklanırsa, bu riskler büyük ölçüde azaltılır. Finansman şartları önceden garanti edilirse, sözleşmenin ödeneceğini ve tarafların ödemelerini onurlandıracağını önceden bileceğiz. Bu bizi örneğin son adımına getiriyor. Sözleşme şartları ve sözleşmeler yapılmışsa, sözleşme nasıl ödenecek? Ölçü birimi, merkez bankası tarafından çıkarılan bir para birimi olacaktır, bu da bankalarla tekrar ilgilenmek anlamına gelir. Eğer bu olursa, bankalar bu işlemlerin kendi adına bir miktar özen göstermeden tamamlanmasına izin vermeyecek ve bu da maliyet ve gecikmelere yol açacaktır. Teknoloji bu noktaya kadar verimlilik yaratmak için faydalı mı? Muhtemelen değil.

Çözüm nedir? Yalnızca sözleşmenin kendisi kadar şeffaf olmayan, aynı zamanda sözleşmenin şartlarının bir parçası olan dijital bir para birimi oluşturun. Bu para birimi merkez bankaları tarafından verilen para birimleri ile değiştirilebilirse, geriye kalan tek şey dijital para birimini Kanada doları veya ABD gibi iyi bilinen bir para birimine dönüştürmektir. herhangi bir zamanda yapılabilecek dolar.

Örnekte bahsedilen teknoloji blockchain teknolojisidir. Ticaret, ekonominin belkemiğidir. Paranın var olmasının temel nedenlerinden biri iş amaçlıdır. Ticaret, çeşitli bölgeler için faaliyet, üretim ve vergilerin önemli bir yüzdesini oluşturmaktadır. Bu alanda dünya çapında uygulanabilecek her türlü tasarruf çok önemli olacaktır. Serbest ticaret örneğini ele alalım. Serbest ticaretten önce, ülkeler diğer ülkelerle ithal ve ihraç ettiler, ancak yabancı ürünlerin yerel ülke üzerindeki etkisini sınırlamak için ithalatı vergilendirecek bir vergi sistemine sahiptiler. Serbest ticaretin ardından bu vergiler kaldırılmış ve daha birçok mal üretilmiştir. Ticaret kurallarındaki küçük bir değişikliğin bile dünya ticareti üzerinde önemli bir etkisi olmuştur. Ticaret, nakliye, emlak, ithalat / ihracat ve altyapı gibi daha spesifik alanlara ayrılabilir ve maliyetlerin küçük bir yüzdesini bile tasarruf edebiliyorsa, blockchain’in ne kadar karlı olduğu daha açıktır. bu alanlar.

klavyem.net

Bir önceki yazımda « makalem var.
yorum yok
98
12 Mayıs, 2020

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?