Chat

Klavyem.net

                Çok değil, 10-15 yıl öncesine kadar görüntüsüz chat siteleri olurdu. İnternet ile ilişiği olan hemen hemen herkesin bu tarz chat siteleri ile vakit geçirmişliği vardır. Karşılıklı olarak birbirine görünmeden yazışmak, aslında biraz da “denizden ne çıkarsa bahtına” gibiydi. Kim bilir belki de chat siteleri sayesinde evlenen, arkadaş olup arkadaşlıklarını şimdiye dek sürdüren insanların varlığına bile rastlanabilir. Birçoğumuz “keşke imkan olsa da o eski günlere dönsek” diye serzenişte bulunuyordur diye tahmin ediyorum; işte klavyem.net sizleri tam olarak geçmişe götürmese de özlediğimiz nostaljik chat sayfasını hizmetinize sunuyor.

 

                                                      Klavyem.net nedir?

 

                Klavyem.net kullanıcılarına ücretsiz mirc, chat hizmetleri sunan, içerisinde daha başka çeşitli aktiviteler barındıran platformun adıdır. Sitenin tasarımına baktığımızda, oldukça sadece bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Sitenin kullandığı tema oldukça şık ve hiçbir bölüm göz yormuyor. Farklı sohbetler yapmak, yeni arkadaşlıklar edinmek, vakit geçirmek isteyen herkes siteye kayıt olabiliyor. Eskileri anımsayanlar ve chat ortamından kopamayanlar için klavyem.net, her şey düşünelerek hazırlanmış.

 

                                                                       Klavyem.net site incelemesi

 

Siteye bağlanmak için öncelikle arama çubuğundan www.klavyem.net adresine bağlanmak gerekiyor. Bağlantı gerçekleştikten sonra 10 saniyelik bir güvenlik aşamasından geçiliyor ve otomatik bağlanılmadığı takdirde mauel olarak “giriş yap” butonuna tıklanarak chat sayfalarına giriş işlemi gerçekleşmiş oluyor. Daha sonra ortadaki menüden kendinize bir nick (rumuz) ve şifre belirmeniz sizi chat sayfasına atıyor. Chat sayfasına girdikten sonra ise ister odalarda, ister bireysel (özel) olarak insanlarla iletişime geçebiliyorsunuz. Bunlar dışında chat odaları arasında çarkıfelek, kelime, yarışma gibi bölümlerde bir takım aktviteleri de gerçekleştirmek mümkün.

Sitenin takdir gören bir diğer yönü de içeriğinde müzik platformu barındırıyor olması. Site içerisinde bir Dj bulunuyor ve böylece hem sıkılmıyor hem de sitede daha eğlenceli vakitler geçirebiliyorsunuz. Klavyem. net’e yalnızca veb üzerinden girilmiyor, mobilfm.net sayfasından gerekli program indirilerek de program üzerinden giriş yapılabilir.

 

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, sanal dünyada nostalji ile buluşmak, yeni arkadaşlıklar kazanmak isteyen herkes bu siteyi girip görmeli ve geçmişin chat sörfü dünyasının verdiği hazzı tekrar yaşamalı.

Bir önceki yazımda « makalem var.
yorum yok
704
14 Aralık, 2017
ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?