kizlar-klavye-sohbet

Daha Az Deneyimli Olmak

Başka bir duyguyu hissetmenin bir yolu, ilişkilere sahip olan kızdan daha az deneyim sahibi olmanın sizi hemen ona itici hale getireceğini düşünmektir.

Utangaçken, bir kız arkadaşım olmadığım gerçeği “saklamak” zorunda kaldığımı hatırlamaya devam ettiğimi hatırlıyorum. Kızın, romantik ya da cinsel olarak deneyimsiz olduğumu farkettiğimde fark ettim ki, o zaman o sadece kalkıp otomatik olarak ayrılmak anlamına geliyordu.

Gerçek şu ki, daha tecrübeli kızlardan hoşlanmıyormuş hissetme tutumuyla kendinizi sabote ediyorsunuz demektir. Eğer biraz utangaç ve sosyal olarak garip büyüdüyseniz, çoğu kızın sizden daha deneyimli olacağı neredeyse kaçınılmaz olacaktır.

“Yaklaşmak” için, bu kızlarla konuşmaya ve bunlarla ilgilenmeye başlamanız gerekir. Bu aslında sahip olmak için harika bir bakış açısı. Ortalamasından daha az tecrübeli olmanız, kızların sizden hoşlanmadığı anlamına gelmez. Bu sadece utangaçlık ya da sosyal kaygı nedeniyle yapmak için biraz yakalamak anlamına gelir. Daha sonra herkesten daha yeni başladı. Ve bu beni son noktaya getiriyor…

Kendinize ve Güvensizlik Üzerine Zor Olmak

İlk anahtar dersi hatırlayın: Daha az değerli biriyle kıyaslandığınızı düşünürseniz, etrafınızda ne kadar utangaç hissedersiniz. Aşağılık, kendinize güvenme ve kişiliğinizi ifade etme hakkını hissettirmez.

Kendinize şunları sorun: “Kendimi diğer insanlardan daha aşağı hisseder miyim?”

Üstesinden gelmeniz gereken büyük bir sorun kendi düşünceleriniz. Pek çok utangaç insan, kaybedenlerin ne olduğuna işaret eden sürekli bir düşünce akışına sahiptir.

Eğer sürekli bir kaybeden olduğunuzu düşünürseniz, nasıl iyi görünmüyorsanız, nasıl düzeltmeniz gereken bazı fiziksel kusurlarınız olur, nasıl arkadaşlarınızla ya da hiç arkadaşlarınızla yalnız kalmazsınız, nasıl bile olursunuz Bir kızı öptüm, vb. sadece kendini sohbet ediyorsun.

Kendinizi çok zorlayarak ve görünüşünüz hakkında güvensiz olmakla, fikrinizi sürekli olarak fikrinizi güçlendiriyorsunuz. Bu, onun etrafından emin olmanızın İMİ OLMADIĞINI, çünkü daha değerli olduğunu düşünüyorsunuz.

Güveniniz yoksa ve normalde onunla konuşamıyorsanız, o zaman onu kendine çekme ve bir ilişki kurma şansınız yoktur.

Güven ve kişilik çoğu kıza fiziksel görünümden daha caziptir. Görünüşün, düşündüğün kadar önemli değil. Bana inanmıyorsan, etrafa bak. Bütün güzel görünümlü kızlar, kendinden emin, popüler, karizmatik adamlar. Öte yandan, utangaç olan iyi görünümlü erkeklerin çoğu tek başına ya da çok çekici olmadıkları bir kızla takılırlar. Erkekler kızlara göre çok daha önemli görünüyor.

Yani en önemli şey, Güveninizi sohbet eden veya sizi engellemeye yarayan herhangi bir düşünceyi kesmektir . Bu, kendini yenilgiye uğratan düşünce kalıplarını ne zaman taşıdığınızı fark etmek ve onları izlerinde durdurmak demektir.

Sizi daha az değerli bulduğunuzu düşünen herhangi bir düşünce, yalnızca kızlar arasında daha az utangaç olma yolundaki ilerlemenizi sabote edecektir. Onlar ortaya çıktığında dikkat edin, onlara şimdiye kadar öğrendiğiniz fikirlerle meydan okuyun ve bunun yerine gurur duyduğunuz iyi niteliklerinize odaklanmaya çalışın. Kendinize, en iyi görünen adamın peşinden değil, yüzeysel özelliklerinden korkmadan, kendinden emin ve konuşabilen kişiler olduklarını hatırlatın.

[Makale: Sinem & iLqiNc YapRak gibi kızlar mı? ]

Bir önceki yazımda « makalem var.
yorum yok
687
9 Mart, 2018

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?